Scroll to top

Posiadasz certyfikat GRS lub RCS? Podziel się opinią dot. standardu!

Textile Exchange uruchomiło okienko rewizyjne dot. standardów Global Recycled Standard (GRS) 4.0 i Recycled Claim Standard (RCS) 2.0

Wymienione standardy należą do wiodących, w zakresie śledzenia materiałów pochodzących z recyklingu w łańcuchach dostaw. Stworzono je z myślą o przemyśle tekstylnym, jednak w związku ze wzrostem zainteresowania wśród innych branż – normy dotyczące recyklingu zostaną ujednolicone. Ustandaryzowane zostaną – struktura i format systemów GRS i RCS. Właściciel standardów oceni również wartość i potrzeby, jakie mogą one spełniać poza weryfikacją zawartości poddanej recyklingowi. To może być np. wydajność odpadów lub inne kwestie, które to mogą przyczynić się do osiągnięcia celów Textile Exchange Climate +. 

Do 31 maja 2021 można podzielić się opinią z właścicielem standardów – na temat ich aktualnej wersji. Na podstawie rewizji, po dokładnie przeprowadzonym procesie konsultacji z interesariuszami i zbadaniu zgłoszonych kwestii i problemów – przewiduje się wydanie poprawionych wersji GRS 5.0 oraz RCS 3.0 pod koniec 2022 roku. Wcześniej jednak udostępnione do publicznego komentowania zostaną wersje robocze.

Jak to zrobić?

Opinię wyrazić można na dwa sposoby:

Okienko rewizyjne otwarte jest do dnia 31 maja 2021. Do tego czasu należy wysyłać opinie.

Zobacz także: