Scroll to top

Certyfikat RSPO daje gwarancję tego, że wykorzystany do produkcji olej palmowy – pochodzi z upraw nieprzyczyniających się do zubożenia wartości przyrodniczych. Jednocześnie zapewnia poszanowanie praw ludzi zamieszkujących tereny upraw palm olejowych. Certyfikacji podlegają plantacje, jak również przedsiębiorstwa, które korzystają z oleju palmowego. Łańcuch dostaw RSPO SCCS gwarantuje, że w produktach wykorzystano olej palmowy pochodzący z certyfikowanych plantacji. Certyfikacja oleju palmowego ma na celu poprawę warunków jego wytwarzania i minimalizację skutków zmian środowiskowych.

Certyfikacja RSPO
RSPO
Certyfikat RSPO
Szerokie zastosowanie oleju palmowego

Dzięki certyfikatowi RSPO SCCS możliwe jest oznaczenie produktu, w którym to wykorzystano certyfikowany olej palmowy.

Warto pamiętać, że olej palmowy jest jednym z najbardziej wykorzystywanych produktów na świecie i jest używany w około 50% wszystkich opakowań produktów spożywczych. Oznacza to, że zawiera go co drugi produkt na sklepowej półce! Jako substrakt – olej palmowy znalazł zastosowanie w kosmetykach, chemii gospodarczej i farmaceutykach. Używa się go do produkcji żywności i pasz.

Dzięki swoim owocom – palmy olejowe są niezwykle wydajne i produkują olej przez cały rok. Certyfikat RSPO jest gwarantem tego, że wzrastający popyt na olej palmowy podlega ścisłej kontroli.

Na całym świecie logo RSPO potwierdza zaangażowanie plantatorów, producentów i sprzedawców w ochronę ekosystemów i społeczną odpowiedzialność na rzecz warunków zatrudnienia pracowników w krajach pozyskujących olej palmowy. Rozpoznawalne na całym świecie logo RSPO zwiększa zaufanie odbiorców ceniących pro-ekologiczne postawy. Jest dowodem na to, że produkcja danego wyrobu nie przyczyniła się do niszczenia naturalnych zasobów.

Więcej informacji na temat sytemu RSPO można znaleźć na stronie www.rspo.pl oraz www.rspo.org

Wszystkich zainteresowanych certyfikacją w systemie RSPO zapraszamy do kontaktu.

Zobacz także: