Scroll to top

Certyfikat DOWNPASS

Certyfikat DOWNPASS
DOWNPASS

Standard DOWNPASS ma na celu globalną promocję prawidłowej, stale kontrolowanej, hodowli gęsi i kaczek, hodowanych do celów hodowlanych. Obejmuje odpowiedzialne pozyskiwanie puchu i pierza, jako produktu ubocznego.

Tutaj identyfikowalność musi być kompleksowo udokumentowana, aby zapewnić przejrzysty łańcuch dostaw. System dokumentacji i certyfikacji służy do rejestrowania całej podróży określonej ilości piór i pierza – przez ten łańcuch. Kontrola pochodzenia produktu rozpoczyna się od chowu i karmienia piskląt. Obejmuje transport zwierząt, ubój, a także dalsze etapy przetwarzania pierza i puchu. Dobrostan zwierząt, podczas przetwarzania składników pochodzenia zwierzęcego i przejrzystość w łańcuchach dostaw – są kwestiami kluczowymi.

Certyfikat DOWNPASS. Co obejmuje?

Reasumując, norma ta dotyczy wszystkich materiałów wypełniających z puchu i pierza. Stosowanych w pościeli (poduszki, kołdry), odzieży (np. kurtki puchowe), nakryciach głowy i obuwiu z wypełnieniem pierza i puchu. Również w produktach outdoor’owych (np. śpiwory do biwakowania).

Produkty oznaczone znakiem DOWNPASS gwarantują wysoką jakość. Dają również pewność, że puch i pierze, wykorzystywane jako materiał wypełniający – są pozyskiwane w sposób etyczny i pochodzą ze ściśle kontrolowanych i identyfikowalnych łańcuchów dostaw. Każdy produkt, oznaczony etykietą DOWPASS prześledzić można za pomocą indywidualnego numeru weryfikacyjnego, poprzez narzędzie umieszczone na stronie internetowej standardu. Bezsprzecznie stanowi to dodatkową wartość dla konsumentów, którym zależy na korzystaniu z materiałów wypełniających, pochodzących z etycznie poprawnych źródeł.

Control Union Poland realizuje audyty w tym systemie. Wszystkich Państwa, którzy chcą uzyskać certyfikat DOWNPASS – zapraszamy do kontaktu z naszą jednostką certyfkującą. Odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania.
    Zobacz także: