Scroll to top

Certyfikat RDS

Responsible Down Standard to niezależny, dobrowolny i globalny standard, dotyczący odpowiedzialnego pozyskiwania puchu.

Przemysł tekstylny staje się coraz bardziej świadomy wyzwań związanych z zaopatrzeniem. W szczególności dotyczy to wykorzystania produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak pierze i puch, wełna, kaszmir i skóra.

Norma RDS została opracowywana przy wsparciu grup działających na rzecz ochrony praw zwierząt, ekspertów branżowych i sprzedawców detalicznych. Udział w jej tworzeniu miały także Control Union, The North Face i Textile Exchange. Ta norma określa najlepsze praktyki traktowania zwierząt i wyklucza firmy, które je lekceważą.

Certyfikat RDS
RDS

Standard ten zapewnia również kontrolę pochodzenia produktu na każdym etapie, począwszy od farmy, a kończąc na samym produkcie. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że puch oraz pierze znajdujące się w wybranych przez nich produktach posiada certyfikat RDS.

Certyfikat RDS zapewnia, że puch i pierze pochodzą od kaczek i gęsi, które były dobrze traktowane. Oznacza to zapewnienie im odpowiednich warunków przez cały okres hodowli, od pisklęcia do uboju. Ptaki nie cierpią także z powodu bólu i strachu, nie są przymusowo karmione, ani nie pozyskuje się surowca od żywych ptaków.

Ideę popierają wiodące marki, m.in.: H&M, C&A, Eddie Bauer, The North Face, Marmot, Helly Hansen, Outdoor Research, DownLinens, Down & Feather Co., Adidas, Timberland i inni.

System ten skierowany jest do przedsiębiorstw korzystających z produktów pochodzenia zwierzęcego – puchu, piór, wełny, kaszmiru czy skóry.

Wszystkich Państwa zainteresowanych certyfikacją w systemie RDS zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurem.

Zobacz także: