Scroll to top

Melaco certyfikowane przez Control Union na podium FSC® Furniture Awards!

FSC® Furniture Awards to międzynarodowy konkurs organizowany przez Forest Stewardship Council, mający na celu nagradzanie firm certyfikowanych w systemie FSC w sektorze mebli wewnętrznych i zewnętrznych. W pierwszej europejskiej edycji konkursu na podium znalazła się polska firma Melaco Sp. z o.o z Nowej Soli, certyfikowana przez Control Union!

Źródło: https://www.facebook.com/MelacoCompany

25 listopada br. – jury FSC Furniture Awards złożone z przedstawicieli 11 krajowych biur FSC ogłosiło zwycięzców wśród firm z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski i Chorwacji. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się on-line i poprzedzona była okrągłym stołem poświęconym wykorzystaniu drewna z certyfikowanych źródeł, w którym wzięli udział przedstawiciele FSC International, międzynarodowych organizacji pozarządowych, właścicieli lasów, sprzedawców detalicznych i dziennikarzy. Firma Melaco wyróżniona została w kategorii Interior Furniture – Home Office.

Melaco od ponad 25 lat projektuje i produkuje meble oraz moduły z drewna, a posiadaczem certyfikatu jest już od 2014 roku. Przyznanie prestiżowej nagrody FSC Furniture Awards to potwierdzenie, że firma stosuje najlepsze praktyki i odpowiedzialnie pozyskuje materiały drzewne. Kapituła zwracała również uwagę na funkcjonalność i design mebli zgłoszonej lini mebli modułowych „Home Office Select” wykonanych z materiału FSC MIX.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Nagranie z gali wręczenia nagród znajduje się poniżej. Melaco – 1:08:00.


Więcej o firmie: www.melaco.com.pl

Zobacz także: