Scroll to top

Control Union uczestnikiem II Forum Pelletu

II forum pelletu
II Forum Pelletu
pellet drzewny

W dniach 25-26 września bieżącego roku, w Hotelu Ossa koło Rawy Mazowieckiej – odbyło się II Forum Pelletu. Było to wydarzenie z udziałem przedstawicieli firm związanych z produkcją, dystrybucją pelletu, firm produkujących urządzenia do produkcji, transportu, jak również producentów kotłów i organizacji promujących stosowanie tego paliwa.

forum pelletu drzewnego

Uczestnicy forum z satysfakcją odnotowali znaczący wzrost zainteresowania pelletem wśród krajowych odbiorców. Również o zwiększonej sprzedaży kotłów wypowiadali się ich producenci. Z pewnością zainteresowanie tym paliwem w najbliższej przyszłości będzie rosnąć. Z niepokojem natomiast – producenci pelletu odnieśli się do dostępności surowca w Polsce.

Polska Rada Pelletu
Polska Rada Pelletu

Niewątpliwą niespodzianką wydarzenia, było zaprezentowanie Polskiej Rady Pelletu – organizacji powołanej niedawno w celu promocji pelletu. Jednym z działań Rady ma być również nadzór nad systemem certyfikacji ENplus, jako polskiego przedstawicielstwa Europejskiej Rady Pelletu (EPC). Control Union Poland przystąpiła do grona członków Rady, chcąc mieć możliwość oferowania bezpośrednich usług certyfikacyjnych w systemie ENplus.

Control Union Poland Sp. z o.o. oferuje dla branży usługi certyfikujące w następujących systemach:

Certyfikaty na pellet - jednostka certyfikująca Control Union
Certyfikaty

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Zobacz także: