Scroll to top

Jak sprawdzić czy firma ma certyfikat GOTS?

Współcześni konsumenci, którym nie są obojętne kwestie środowiskowe i społeczne – podejmują świadome decyzje zakupowe. Coraz częściej, przed dokonaniem zakupów, poszukują oni odpowiedzi na pytania:

  • gdzie kupić ubrania z certyfikatem GOTS,
  • gdzie nabyć tkaniny GOTS,
  • jak znaleźć marki z certyfikatem GOTS,
  • skąd wiedzieć czy firma ma certyfikat GOTS?

Z roku na rok – kolejne firmy (już ponad 8200 przedsiębiorstw na świecie!) mogą pochwalić się etykietą Global Organic Textile Standard! W Polsce już 36 firm posiada certyfikat GOTS! Dynamiczny przyrost polskich marek certyfikowanych w tym standardzie, a także zainteresowanych certyfikacją wskazują, że system obejmujący cały łańcuch produkcji wyrobów z tkanin naturalnych rozwija się.

Jak sprawdzić czy firma ma certyfikat GOTS? Gdzie znaleźć listę firm z certyfikatem? Jak wyszukać marki z certyfikatem GOTS?

Etykiety mody zrównoważonej stają się coraz bardziej pożądane przez konsumentów. Klienci sprawdzają, czy konkretne firmy faktycznie posiadają certyfikat. Jak się tego dowiedzieć? Otóż można zweryfikować to korzystając z wyszukiwarki na głównej stronie właściciela standardu. Dostępna jest tutaj kompletna baza certyfikowanych podmiotów (CERTIFIED SUPPLIERS DATABASE). Za pomocą wyszukiwarki określić można lokalizację, obszar działania, a także interesującą użytkownika grupę produktów.

Wobec oczekiwań konsumenckich – uruchomiono także wyszukiwarkę sklepów GOTS (GOTS SHOP-FINDER). Sklepy mogą rejestrować się tutaj, by w łatwy sposób informować użytkowników poszukujących lokalnych dostawców ekologicznych tekstyliów. Narzędzie to pozwoli klientom znaleźć sprzedawców detalicznych oferujących towary z certyfikatem GOTS.

Przeczytaj też: „Bawełna organiczna – nowe oblicze branży tekstylnej”.

Zobacz także: