Scroll to top

Pierwszy olej rzepakowy posiadający certyfikat ISCC w sklepach!

Firma ADM prowadząca swój zakład w Szamotułach, zajmująca się tłoczeniem nasion oleistych oraz rafinowaniem oleju – wprowadziła na polski rynek spożywczy olej rzepakowy posiadający certyfikat ISCCZakład ten certyfikowany był od dawna. W 2018 roku rozszerzono jego zakres do zakładu rozlewniczego EOL. Aby zaprezentować swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju szerszemu gronu odbiorców, firma używa obecnie logo ISCC na swoich butelkach z olejem.

Dzięki certyfikacji ISCC – ADM deklaruje się do zachowania zasad zrównoważonego rozwoju. Obejmuje to ochronę gleb, wód, powietrza, a w szczególności obszarów o wysokiej bioróżnorodności. Pochodzenie surowców jest dokumentowane, a emisja dwutlenku węgla kontrolowana.  Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności za środowisko – firma rozpoczęła ciekawą kampanię marketingową „Zatrzymaj bociana z Wielkopolskim”. Tym samym wskazała, że certyfikat ISCC służy szerszemu celowi niż obowiązkowy rynek biopaliw. Liczba Bocianów Białych na polskich łąkach maleje, czego przyczyną jest zmniejszający się areał żerowisk tego gatunku. Celem kampanii jest zwiększenie areału tychże żerowisk oraz prowadzenie edukacyjno – badawczych działań na jego rzecz.

Okazuje się, że coraz większa świadomość polskich firm oraz ich zaangażowanie w zrównoważony rozwój poprzez certyfikację może przynieść nie tylko korzyści środowiskowe,. Również te związane z budową pozytywnego wizerunku firmy.

Zobacz także: