Scroll to top

GOTS i inne systemy tekstylne na Fast Textile 2018!

22-24 listopada br., w Nadarzynie, odbyła się V już edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedna z najważniejszych imprez branży tekstylnej w Polsce. Jednostka certyfikująca Control Union Poland brała w niej udział jako wystawca oraz prelegent w Forum Tekstylnym. Temat społecznej odpowiedzialności biznesu pojawiał się na forum niejednokrotnie. Jego uzupełnieniem z naszej strony, była wiedza, którą mogliśmy się podzielić. Poruszyliśmy kwestie z zakresu zrównoważonych systemów tekstylnych takich jak GOTS, GRS, RCS czy OCS.

Wszyscy uczestnicy dowiedzieli się kto może przystąpić do certyfikacji. Odpowiadaliśmy – jakie są kroki w ubieganiu się o certyfikat i jakie są wymagania. Również jakie są rodzaje certyfikacji oraz dlaczego warto się certyfikować? Mając na uwadze dużą ilość gości z zagranicy – seminarium odbyło się również w języku angielskim.

Cieszymy się, że spotkaliśmy się z tak dużym zainteresowaniem certyfikacją. Oznacza to, że polskie firmy są coraz bardziej świadome! Chcą produkować produkty bezpieczne dla człowieka, uwzględniając przy tym kwestie środowiskowe i społeczne. Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Fast Textile
Fast Textile 2018

Zobacz także: