Scroll to top

System SBP. Control Union Poland uzyskało akredytację.

Miło nam poinformować, iż 18 grudnia 2017 roku Control Union uzyskało, jako druga jednostka certyfikująca na świecie, – akredytację w systemie SBP.  Potwierdza to prawo jednostki do wydawania certyfikatów w systemie SBP.

System SBP.

Sustaianable Biomass Program (SBP) to inicjatywa na rzecz rozwoju zrównoważonej biomasy, powołana na wniosek największych firm energetycznych w Europie. Certyfikacja dotyczy przedsiębiorstw, które produkują, handlują lub wykorzystują biomasę do produkcji energii. Celem SBP jest pomoc w zapewnieniu zrównoważonej produkcji biomasy stałej w całym łańcuchu dostaw, która przyczynia się do gospodarki niskoemisyjnej. Certyfikat SBP przeznaczony jest głównie dla biomasy drzewnej, w postaci pelletu drzewnego i zrębków, wykorzystywanych w przemysłowej produkcji energii na dużą skalę.

Niedawno Control Union Poland miało okazję pochwalić się sukcesem wydania certyfikatu SBP dla firmy Krex Sp. z o. o. Uzyskana aktualnie akredytacja potwierdziła kompetencje jednostki w procesie certyfikacji.

Wszystkich zainteresowanych certyfikacją w systemie SBP zapraszamy do kontaktu.

Certyfikat oraz potwierdzenie posiadanych uprawnień (system SBP) >>pobierz.

Zobacz także: