Scroll to top

Sektor tekstylny – bieżąca sytuacja, zagrożenia, narzędzia.


Szczegóły wydarzenia

  • Date:
  • Kategorie:

Sektor tekstylny wywiera presję na środowisko, generuje emisję gazów cieplarnianych i substancji toksycznych.

Lwia część tekstyliów produkowana jest z paliw kopalnych, z których włókna nie ulegają biodegradacji, a mikroplastik tafia do oceanów. Energochłonność i emisja CO2 wiążą się z zanieczyszczaniem wód i powietrza, utratą bioróżnorodności, nie są bez wpływu na ludzkie zdrowie. Ponadto rozwój fast fashion zmusza dostawców do pójścia na skróty w zakresie praw pracowniczych i ochrony środowiska.

By uniknąć katastrofalnych zmian klimatycznych – sukcesywnie przyjmowane są i wspierane praktyki zrównoważone mające na celu przejście na gospodarkę w obiegu zamkniętym. Tym bardziej, że ich wdrożenie pożądane jest przez świadomych konsumentów.

Jednym z celów zrównoważonego rozwoju, wynikającym z agendy ONZ jest odpowiedzialna konsumpcja i produkcja. Porozumienie Paryskie mówi o konieczności ograniczenia globalnego ocieplenia, a Unia Europejska skupia się na pracy nad konkretnymi regulacjami.

WEBINAR: Sektor tekstylny – bieżąca sytuacja, zagrożenia, narzędzia.

TEMATYKA SZKOLENIA

W ramach Zielonego Ładu – Strategia Unii Europejskiej na Rzecz Zrównoważonych Tekstyliów o Obiegu Zamkniętym koncentruje się na tym, by do 2030 roku wyroby włókiennicze wprowadzane na rynek były trwalsze, nadające się do ponownego użycia i recyklingu, wykonane z włókien pochodzących z recyklingu, wolne od niebezpiecznych substancji i wyprodukowane z poszanowaniem środowiska oraz praw społecznych. Droga wprowadzanych do obrotu tekstyliów będzie musiała być w pełni identyfikowalna!

W dobie nieuniknionej transformacji i nachodzących implementacji regulacji prawnych, mających na celu przejście na gospodarowanie cyrkularne w biznesie – już teraz warto trzymać rękę na pulsie i znać możliwości zarządzania zrównoważonym rozwojem łańcuchów dostaw.

Już 15-go grudnia, o godz. 10:00 zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar.

 

PROGRAM

Podczas spotkania uzyskają Państwo informacje nt. regulacji unijnych, odpowiedzialnych, ekologicznych łańcuchów dostaw i dostępnych dla sektora narzędzi, jakimi są systemy certyfikacji.

 

ORGANIZATOR

Control Union Poland

 

KOSZT I WARUNKI UCZESTNICTWA:

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać na adres mailowy: gfeliga@controlunion.com

Szkolenie przeprowadzone zostanie za pomocą programu Microsoft Teams. Nie ma potrzeby instalacji programu, by wziąć udział w wydarzeniu. Jedyne czego potrzebuje uczestnik to połączenie internetowe oraz dostęp do przeglądarki Google Chrome.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania webinaru.

 

Pozdrawiamy

Zespół Control Union Poland

Zobacz także: