Scroll to top

Wznowienie certyfikacji w programie Plastic Free – webinar!


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

szkolenie fsc

W obliczu kryzysu tworzyw sztucznych jest już pięć po dwunastej! Ich produkcja, do roku 2050 – wzrośnie aż 4-krotnie! Przy tym mniej niż 9% tworzyw sztucznych poddawana jest procesowi recyklingu. To zły trend. Aby go odwrócić – firmy muszą brać odpowiedzialność, a także udowadniać – w jaki sposób prowadzą recykling poprzez ograniczanie zużycia plastiku i stosowanie alternatywnych materiałów.

Możliwe jest to  dzięki certyfikacji. Pozwala ona na identyfikację materiałów, produktów lub/i opakowań – jako wolnych od konwencjonalnych tworzyw sztucznych opartych na paliwach kopalnych oraz tych, – z bardziej zrównoważonych i kompostowalnych materiałów alternatywnych.

Z przyjemnością ogłaszamy wznowienie certyfikacji w programie Plastic Free!

Już 2-go listopada zapraszamy na bezpłatne seminarium on-line, gdzie uzyskają Państwo informacje o zaktualizowanym systemie!

 

PLASTIC FREE WEBINAR

TEMATYKA SZKOLENIA

Certyfikacja zgodna ze standardem tworzyw sztucznych stanowi wielką wartość. Jej głównym celem jest pomoc markom w przekazywaniu jasnego komunikatu konsumentom, dot. identyfikacji produktów, które są wolne od tworzyw sztucznych. Innymi zaletami są tutaj: ochrona marki przed ew. oskarżeniami o greenwashing, rozpoznawalność w zakresie zmniejszenia zużycia plastiku, a także długoterminowe zaufanie opinii publicznej – świadomych ekologicznie konsumentów.

Podczas seminarium zostana omówione wszelkie kwestie potrzebne do zrozumienia procesu certyfikacji w “nowym” systemie Plastic Free. Tematyka:

  • Różnice pomiędzy poprzednią a zaktualizowaną wersją programu.Plastic Free Webinar
  • Sześć różnych kategorii oraz ich zastosowanie.
  • Jak nowy program radzi sobie z biopochodnymi?
  • Co z certyfikatami uzyskanymi w ramach poprzedniej wersji programu?
  • Jak przebiega nowy proces certyfikacji?
  • Nowe logo.

 

ORGANIZATOR

Control Union UK – Plastic Team

 

KOSZT I WARUNKI UCZESTNICTWA:

Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe. Należy zarejestrować się tutaj: REJESTRACJA

Do wyboru jest preferowana godzina uczestnictwa w sesji: 10:30 lub 17:00 czasu polskiego. Obie sesje będą takie same, dlatego wystarczy zarejestrować się na jedną, dogodną czasowo. Każda z planowanych sesji potrwa godzinę, wliczając w to czas na pytania oraz odpowiedzi.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Język: angielski

 

Pozdrawiamy,

Zespół Control Union Poland

Zobacz także: