Scroll to top

Wznowienie certyfikacji w systemie Plastic Free – Webinar!


Szczegóły wydarzenia

  • Date:
  • Kategorie:

szkolenie fsc

W kontekście kryzysu tworzyw sztucznych jest pięć po dwunastej! Szacuje się, że ich produkcja, do 2050 roku wzrośnie 4-krotnie! Przy tym mniej niż 9% tworzyw sztucznych poddawana jest recyklingowi. To zły trend i by go odwrócić – firmy muszą brać odpowiedzialność i udowadniać – w jaki sposób prowadzą recykling ograniczając zużycie plastiku i stosując alternatywne materiały.

Możliwe jest to w ramach procesu certyfikacji. Pozwala on na identyfikację materiałów, produktów lub/i opakowań jako wolnych od konwencjonalnych tworzyw sztucznych opartych na paliwach kopalnych oraz tych, wykonanych z bardziej zrównoważonych i kompostowalnych alternatyw.

Z przyjemnością ogłaszamy wznowienie certyfikacji w systemie Plastic Free!

Już 2-go listopada zapraszamy na bezpłatne seminarium internetowe, gdzie uzyskają Państwo wszelkie informacje o zaktualizowanym programie!

 

PLASTIC FREE WEBINAR

TEMATYKA SZKOLENIA

Certyfikacja zgodna z zaufanym standardem tworzyw sztucznych stanowi ogromną wartość. Jej nadrzędnym celem jest pomoc markom w przekazywaniu jasnego komunikatu konsumentom, dotyczącym identyfikacji produktów wolnych od tworzyw sztucznych. Dodatkowymi zaletami są: ochrona marki przed oskarżeniami o greenwashing, rozpoznawalność w zakresie zmniejszenia zużycia plastiku i długoterminowe zaufanie opinii publicznej – świadomych ekologicznie konsumentów.

Podczas webinaru omówione zostaną wszystkie kwestie potrzebne do zrozumienia procesu certyfikacji w „nowym” systemie Plastic Free. Tematyka:

  • Różnice pomiędzy poprzednią a zaktualizowaną wersją standardu.Plastic Free Webinar
  • Sześć różnych kategorii i ich zastosowanie.
  • Jak nowy program radzi sobie z biopochodnymi?
  • Co z certyfikatami uzyskanymi w ramach poprzedniej wersji programu?
  • Jak wygląda nowy proces certyfikacji?
  • Nowy logotyp.

 

ORGANIZATOR

Control Union UK – Plastic Team

 

KOSZT I WARUNKI UCZESTNICTWA:

Uczestnictwo jest darmowe. Należy zarejestrować się tutaj: REJESTRACJA

Do wyboru jest preferowana godzina uczestnictwa w sesji: 10:30 lub 17:00 czasu polskiego. Obie sesje będą takie same. Wystarczy zarejestrować się na jedną z nich. Każda z sesji potrwa godzinę, wliczając czas na pytania i odpowiedzi.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Język: angielski

 

Pozdrawiamy,

Zespół Control Union Poland

Zobacz także: