Scroll to top

Wsparcie merytoryczne dotyczące zasad certyfikacji – szkolenie RSPO i UTZ.

14 grudnia br., w Katowicach, odbyło się szkolenie „Odpowiedzialne pochodzenie olejów palmowych, kawy, kakao, herbaty. Nowe zasady certyfikacji w systemie RSPO i UTZ” zorganizowała nasza jednostka certyfikująca – Control Union Poland.

Szkolenie skierowane było do przedstawicieli firm, pełnomocników jakości oraz koordynatorów zaopatrzenia w surowce, objęte zakresami certyfikatów RSPO i UTZ.

W trakcie spotkania przybliżona została idea samego standardu RSPO oraz kroki, jakie należy podjąć – aby otrzymać certyfikat. Omówione zostały poszczególne elementy standardu, a także praktyczna interpretacja nowych wymogów. Punktem szkolenia, szczególnie docenianym przez uczestników, była możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące indywidualnych zagadnień. Dzięki temu przedstawiciele firm mogli rozwiać wątpliwości związane z procedurą certyfikacji w swoich przedsiębiorstwach.

Szkolenie RSPO

Dla wszystkich zainteresowanych, w drugiej części szkolenia, przedstawione zostały elementy systemu certyfikacji UTZ. Czyli dotyczącego kawy, kakao i herbaty.

Cieszymy się zainteresowaniem jakie wzbudziło szkolenie i już teraz zapraszamy na kolejne jego edycje. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących systemu RSPO i UTZ zapraszamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z nami!

Zobacz także: