Scroll to top

Nowości w systemie GOTS.

Nowości w systemie GOTS! Najszybciej rozwijający się standard certyfikujący wyroby tekstylne GOTS zmienił swój wizerunek. Od niedawna można spotkać się z nową wersją logo systemu. Zostało ono zaktualizowane na potrzeby projektowe świata cyfrowego. Znak zachował swój kolor, kształt i typografię, dlatego nadal z łatwością można rozpoznać markę. Zmieniona została jednak część ubioru tak, aby mógł on reprezentować wszystkie rodzaje produktów. Nowy element jest również bliższy rzeczywistości w zakresie szerokiego spektrum produktów GOTS.

GOTS

GOTS opublikował roczny raport za działalność w 2017 roku, podkreślając sukces systemu i jego rosnące zainteresowanie. Na całym świecie wydano już ponad 5 tysięcy certyfikatów, w obiektach w których jest razem ponad 1,7 mln pracowników. Certyfikacja GOTS, jako potwierdzenie odpowiedzialnej produkcji tekstyliów – praktykowana jest już w 63 krajach. A szczególnie zyskuje na popularności w krajach Europy Zachodniej!

Regiony i kraje z największym wzrostem certyfikacji GOTS w 2017 roku

Na czym właściwie polega problem z przetwarzaniem tekstyliów?

Przetwarzanie tekstyliów skutkuje często nieodpowiednim oczyszczaniem toksycznych substancji chemicznych z powietrza i wody, a także niebezpiecznymi sytuacjami w miejscu pracy. GOTS zabrania stosowania chemikaliów powszechnie stosowanych w przetwarzaniu tkanin, które mogą powodować raka, wady wrodzone i inne poważne choroby. System wymaga natomiast, aby wszystkie barwniki i substancje pomocnicze zostały poddane ocenie – zgodnie z surowymi kryteriami i zatwierdzone przed ich użyciem.

Posiadanie certyfikatu GOTS to jasny sygnał, że firma dąży do odpowiedzialnego rozwoju i bierze pod uwagę nie tylko kwestie środowiskowe, ale także społeczne.

Więcej na temat certyfikacji w systemie GOTS znajdą państwo na stronie http://gots.pl/ oraz https://www.global-standard.org/

Zobacz także: