Scroll to top

Pionierskie osiągnięcie! Powstała pierwsza na świecie opona z certyfikatem FSC®!

Certyfikat FSC wydany został przez Control Union Certifications w Polsce.

Niemożliwe stało się możliwe! Dzięki marce Pirelli i BMW Group – pierwsza na świecie opona z certyfikatem FSC stała się rzeczywistością. I nie ma tu miejsca na zbędną skromność, bo wydarzenie jest kamieniem milowym dla branży i dla zrównoważonego rozwoju! Od plantacji kauczuku po konsumentów! Stosowanie tego naturalnego surowca w oponach jest możliwe w zgodzie z łańcuchem wartości FSC!

Za 80% światowej produkcji kauczuku naturalnego odpowiada ok. 6 milionów plantatorów, których niewielkie gospodarstwa (o pow. 1-2 ha) usytuowane są w pasie regionów tropikalnych. Tutaj istotnym wyzwaniem jest zaspokojenie społecznych, środowiskowych i ekonomicznych potrzeb tych milionów drobnych gospodarstw rolnych. Wdrożenie certyfikacji FSC dla plantacji kauczuku naturalnego, lasów i łańcucha dostaw przyczynia się do rozwiązania tego wyzwania poprzez wspieranie odpowiedzialnej i zrównoważonej produkcji. Chroniącej lokalne społeczności i środowisko (zachowanie bioróżnorodności, przeciwdziałanie zmianom klimatu). Na rynku dostępnych jest wiele produktów zawierających certyfikowany przez FSC kauczuk naturalny pochodzący z lasów lub plantacji odpowiedzialnie zarządzanych. Teraz jego potencjał wykorzystywany będzie również w branży motoryzacji!

Pierwsza na świecie opona z certyfikatem FSC!

W nowe opony Pirelli P ZERO, wykonane z kauczuku naturalnego i sztucznego jedwabiu, będzie wyposażony model BMW X5 xDrive45e Plug-in-Hybrid. Sektor opon wykorzystuje ok. 70% produkcji kauczuku naturalnego. Właśnie dlatego, wprowadzając na rynek pierwszą oponę z certyfikatem FSC – Pirelli i BMW Group postawiły znaczący krok ku zrównoważonej transformacji łańcucha wartości tego surowca.

Źródło: https://fsc.org/en/newsfeed/the-worlds-first-fsc-certified-tyre-becomes-a-reality-thanks-to-pirelli-and-the-bmw-group

Zobacz także: