Scroll to top

Energetyczna biomasa drzewna – certyfikacja.


Szczegóły wydarzenia

  • Date:
  • Kategorie:

Wymogi KZR dla producentów i handlowców biomasy drzewnej.

Od 1 lipca br. obowiązuje znowelizowana Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), zwana potocznie dyrektywą RED II. Jej celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych, poprzez szerszą promocję produkcji energii (paliw, ciepła oraz prądu) z odnawialnych źródeł.

 

TEMATYKA SZKOLENIA:

W dyrektywie włączono, jako źródło energii odnawialnej, oraz określono dodatkowe  Kryteria Zrównoważonego Rozwoju (KZR) dla korzystania z biomasy drzewnej.

Otwiera to zarówno szanse, jak i zobowiązania dla podmiotów uczestniczących – dziś i w przyszłości – w łańcuchu produkcji, handlu, przetwarzania biomasy drzewnej na cele energetyczne. Na czym polegają te kryteria i co to oznacza dla producentów i handlowców biomasy drzewnej?

Aby odpowiedzieć na te pytania zapraszamy Państwa na bezpłatne szkolenie on-line, które odbędzie się dnia 16.09.2021’, w godzinach 10:00 – 10:45, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

  • Skąd wzięły się Kryteria Zrównoważonego Rozwoju?
  • Systemy certyfikacji: SURE i KZR INiG.
  • Wymogi certyfikacji w biomasie drzewnej, dokumentacja, obowiązki personelu.
  • Przebieg procesu certyfikacji. Koszty i czas.

 

TRENERZY:

Wieloletni eksperci Control Union Poland Sp. z o.o.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać na adres mailowy: gfeliga@controlunion.com

Szkolenie przeprowadzone zostanie za pomocą programu Microsoft Teams. Nie ma potrzeby instalacji programu, by wziąć udział w wydarzeniu. Jedyne czego potrzebuje uczestnik to połączenie internetowe oraz dostęp do przeglądarki Google Chrome.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Wszystkich informacji o szkoleniu udziela p. Marcin Sikora (msikora@controlunion.com). W przypadku pytań czy wątpliwości – zapraszamy do kontaktu.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Control Union Poland

Zobacz także: