Scroll to top

Utrata certyfikatu FSC® przez dostawcę.

Utrata certyfikatu FSC® przez dostawcę.

Utrata certyfikatu FSC przez dostawcę może determinować rozmaite problemy, które będą wymagać alternatywnych rozwiązań. Można je próbować zniwelować, wdrażając pewne zmiany w zakresie posiadanego certyfikatu.

W związku z licznymi zapytaniami klientów informujemy, że Control Union Poland oferuje zmiany w zakresie certyfikatu FSC firmom, które w wyniku zawieszenia lub utraty certyfikatu dostawcy surowca drzewnego nie są w stanie wyeliminować niecertyfikowanego surowca z produkcji.

Zmiany te obejmują:

  • Zatwierdzenie nowego obszaru dostaw drewna kontrolowanego dla klientów, którzy już posiadają, w zakresie certyfikatu, standard FSC-STD-40-005 V3-1.
  • Rozszerzenie zakresu certyfikatu o standard FSC-STD-40-005 V3-1, który pozwoli na zakupy surowca nieposiadającego certyfikatu a spełniającego wymogi tzw. drewna kontrolowanego. 
  • Rozszerzenie zakresu certyfikatu o dodatkowe grupy produktów:
    1. System transferowy i oświadczenia produktowe FSC CW,
    2. System procentowy lub kredytowy i oświadczenie FSC MIX oraz FSC CW.
utrata certyfikatu FSC przez dostawcę

Firmy zainteresowane zmianami w zakresie certyfikatu zapraszamy do kontaktu pod nr 68 452 34 39, za pośrednictwem maila: polska@controlunion.com lub formularza kontaktowego.

Control Union Poland, w zakresie certyfikacji FSC, działa pod akredytacją Control Union Certifications B.V. z siedzibą w Zwolle.

Zobacz także: