Scroll to top

Control Union Poland wydało kolejny – trzeci w Polsce – certyfikat SBP®

system certyfikacji SBP
SBP

Control Union Poland z przyjemnością informuje, iż firma Krex Sp. z o. o., w dniu 30.11.2017 – otrzymała certyfikat SBP.

Jest to drugi certyfikat SBP wydany przez Control Union w Polsce, a zarazem trzeci w ogóle – ważny certyfikat – w naszym kraju. Serdecznie gratulujemy firmie Krex!

System certyfikacji Sustainable Biomass Program® jest unikalnym systemem stworzonym na potrzeby rynku biomasy drzewnej oraz rynku energetycznego. Jest to stosunkowo młody system, zapoczątkowany w 2013 roku. Główne produkty sprzedawane z tym certyfikatem to pellet drzewny oraz zrębka drzewna. Produkty te są używane jako paliwo, w procesie wytwarzania energii na skalę przemysłową.

Celem organizacji SBP jest wspieranie i promowanie łańcuchów dostaw biomasy zrównoważonej. A to wszystko pod względem aspektów ekonomicznych, przyrodniczych, socjalnych. Oraz o niskim stopniu emisyjności. Ponadto ten system certyfikacji pozwala posiadaczom certyfikatów zapewnić, iż surowiec kupowany i dostarczany do produkcji pochodzi z legalnych i zrównoważonych źródeł. Dzięki certyfikacji – firmy w sektorze biomasy – mogą zademonstrować zgodność z wymogami prawnymi w poszczególnych krajach Unii Europejskiej, dotyczącą emisji gazów cieplarnianych.

System zbudowany jest w oparciu o wymogi standardów SBP (zasady, kryteria i procesy). Oprócz tego akceptuje szeroko rozpoznawalne systemy certyfikacji leśnej takie jak FSC® i PEFC™. Surowce certyfikowane w tych systemach mogą być używane w systemie, jako spełniające wymogi certyfikacji. A tym samym produkty z nich wyprodukowane mogą być sprzedawane z oświadczeniem SBP.

Certyfikat Sustainable Biomas Program posiada 120 podmiotów na świecie i liczba ta stale wzrasta. W Polsce aktualnie 3 firmy posiadają taki certyfikat, w tym dwa wydane przez Control Union Poland.

Aby uzyskać więcej informacji na temat systemu zapraszamy do kontaktu z biurem lub na stronę www.sbp-cert.org

Zobacz także: