Scroll to top

Numer GGN – co to jest?

etykieta GGNCzym jest GGN?

GGN to unikalny 13-cyfrowy numer, który znajduje się na etykiecie konsumenckiej GLOBALG.A.P. GLOBALG.A.P. jest globalnym systemem certyfikacji. Świadomi konsumenci mogą poszukiwać oznaczenia GGN na warzywach i owocach, hodowanych owocach morza i algach, a nawet na kwiatach i innych roślinach. Aby wyszukać producentów i firmy wspierające odpowiedzialne rolnictwo – klient może skorzystać z wyszukiwarki w portalu etykiet GGN.

Co oznacza etykieta GGN na produkcie?

Etykieta może znajdować się na produktach pakowanych, jak i tych sprzedawanych luzem (wówczas etykieta umieszczana jest na metce cenowej). Gwarantuje, że dany produkt jest certyfikowany w globalnym standardzie odpowiedzialnego rolnictwa. Obejmuje szereg kryteriów, które muszą być spełnione przez producentów rolnych, między innymi:

  • Bezpieczeństwo żywności: producent musi stosować ścisłe procedury higieniczne i kontroli jakości, by zapewnić, że produkty są bezpieczne.
  • Ochrona środowiska: rolnicy muszą dbać o środowisko naturalne, minimalizując negatywny wpływ swoich działań na ekosystemy, wodę oraz glebę.
  • Dobrostan zwierząt: producenci muszą zadbać o dobrostan zwierząt, zapewniając im odpowiednią opiekę i warunki bytowe.
  • Zrównoważona produkcja: GGN promuje efektywną i zrównoważoną produkcję rolno-spożywczą, która minimalizuje marnotrawienie zasobów i energii.
  • Odpowiedzialność społeczna: etykieta GGN stawia nacisk na sprawiedliwość społeczną i godność pracowników rolnych, zapewniając, że są traktowani uczciwie i z szacunkiem.
  • Przejrzystość łańcucha dostaw.

GGN pomaga konsumentom wybierać produkty rolne, które nie tylko są dobre jakościowo, ale też są produkowane w sposób odpowiedzialny i z poszanowaniem dla planety oraz ludzi.

Zobacz także: