Scroll to top

4 lata Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego.

Jako członkowie-założyciele Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego, w czerwcu br. w Warszawie, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konferencji z okazji 4 rocznicy powstania organizacji. Wśród wielu prestiżowych gości znaleźli się koalicjanci, w tym WWF, przedstawiciele świata nauki, jednostek certyfikujących oraz mediów. W wydarzeniu wzięli udział – ambasador Malezji i reprezentanci ambasady Indonezji. 

Spotkanie było m. in. okazją do premierowej prezentacji raportu: „Badanie poziomu certyfikowanego oleju palmowego w Polsce – aktualna sytuacja i prognozy”. Podczas prelekcji poruszono kwestię EUDR – rozporządzenia unijnego przeciw wylesianiu i inne interesujące, związane ze zrównoważoną produkcją oleju palmowego.

EUDR – nowy EUTR!

Jednym z głównych tematów dyskusji był poziom certyfikowanego oleju palmowego w Polsce, który wynosi obecnie 56% na poziomie certyfikacji RSPO Mass Balance i Segregated. Szacuje się, że do 2025 roku poziom ten wzrośnie do 70%.

Interesariusze nie poprzestają w działaniach, by osiągnąć cel strategiczny – wprowadzenie 100% zrównoważonego oleju palmowego na polski rynek.

Przeczytaj też: Certyfikowany olej palmowy w kosmetyce i w chemii gospodarczej.

Zobacz także: