Scroll to top

Certyfikowany olej palmowy w kosmetyce i w chemii gospodarczej.

Olej palmowy pozyskiwany z nasion lub z miąższu olejowca gwinejskiego, niewątpliwie, jest jednym z najcześciej używanych składników w branży kosmetycznej i chemii gospodarczej.

Olej palmowy ceniony jest ze względu na możliwości nawilżające i odżywcze. Zawiera duże ilości witamin A, E, K, koenzymu Q10 oraz kwasów tłuszczowych, kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania skóry. Producenci, do produkcji kosmetyków i detergentów wybierają go, chociażby ze względu na właściwości emulgujące, nawilżające oraz zmiękczające.

Certyfikowany olej palmowy w kosmetyce i w chemii gospodarczej.

Olej palmowy w kosmetyce to komponent, który zwalcza wolne rodniki, hamuje procesy starzenia skóry, regeneruje, działa antybakteryjnie. Składnik ten stosowany jest bardzo często w produktach pielęgnacyjnych. Są to m. in. mydła, kremy, balsamy, masła do ciała, olejki do masażu. To również szampony, maski do włosów, odżywki. A także – pomadki, pianki, sole i olejki do kąpieli, pasty do zębów, płyny do płukania ust.

W branży chemii gospodarczej olej palmowy używany jest jako składnik w detergentach i w środkach czyszczących. Np. w proszkach i płynach do prania, w środkach do mycia naczyń, do czyszczenia powierzchni oraz sanitariatów. Ze względu na właściwości myjące i powierzchniowo-czynne jest skuteczny w usuwaniu tłuszczu i zabrudzeń.

Certyfikowany w systemie RSPO olej palmowy jest niezwykle popularnym składnikiem kosmetyków i chemii gospodarczej. Wysoka jakość i wszechstronne zastosowanie sprawiają, że jest wybierany przez producentów, którzy chcą zapewnić swoim klientom najlepsze produkty.

Eksperci wskazują na negatywny wpływ plantacji oleju palmowego na ekosystemy i prawa ludności. Dlatego świadomi konsumenci zwracają uwagę na certyfikaty. Certyfikat RSPO gwarantuje, że produkty zawierające olej palmowy pochodzą z upraw zrównoważonych. Są one przyjazne dla środowiska i ludzi zamieszkujących tereny uprawne. Tutaj proces certyfikacji obejmuje kontrolę i monitorowanie praktyk produkcyjnych. Pozwala to upewnić się, że są one zgodne z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska i praw człowieka.

Już około 93% oleju palmowego importowanego na rynek europejski (do produkcji żywności, pasz, środków czystości i kosmetyków) posiada certyfikat zrównoważonego rozwoju!

Decydując się na kosmetyki i detergenty z zawartością certyfikowanego w systemie RSPO oleju palmowego można mieć pewność, że są one nie tylko skuteczne. Również przyjazne dla środowiska i etyczne! Jest to istotne dla zdrowia i dla przyszłości naszej planety.

Wszystkich Państwa, zainteresowanych certyfikacją w systemie RSPO (The Roundtable on Sustainable Palm Oil) –zapraszamy do kontaktu z naszą jednostką certyfikującą.
    Zobacz także: