Scroll to top

Jak sprawdzić autentyczność certyfikatu ENplus®?

Producenci i handlowcy certyfikowani w systemie ENplus® tworzą globalną sieć profesjonalistów zajmujących się pelletem najwyższej jakości.

Wobec fałszerstw certyfikatów ENplus® przypominamy, że istnieje możliwość sprawdzenia wydania certyfikatu jakości pelletu i potwierdzenia jego autentyczności.

Jak sprawdzić autentyczność certyfikatu ENplus®?

Aby sprawdzić ważność certyfikatu ENplus® należy wejść na stronę właściciela standardu, gdzie znajdują się aktualizowane listy wszystkich producentów i handlowców certyfikowanych w ramach programu ENplus®.

Baza posiadaczy certyfikatów ENplus® dostępna jest pod adresem: https://enplus-pellets.eu/en-in/certifications-en-in/producer-en-in.html (producenci) oraz https://enplus-pellets.eu/en-in/certifications-en-in/trader-en-in.html (firmy handlowe).

Za ich pośrednictwem samodzielnie można weryfikować otrzymane certyfikaty.

Aktywny certyfikat oznacza, że firma może sprzedawać pellet drzewny oznaczony znakiem towarowym ENplus®. Zawieszenie certyfikatu oznacza, że firma nie może przez pewien czas sprzedawać pelletu drzewnego oznaczonego znakiem towarowym ENplus®. Wypowiedzenie certyfikatu oznacza, że firma nie może już używać znaku towarowego ENplus®.

Brak certyfikatu w bazie oznacza, że firma nie jest certyfikowana. Taki certyfikat nie jest autentyczny.

Zobacz także: