Scroll to top

Konkurs FSC® Furniture Awards 2022 – kolejna edycja!

FSC® Furniture Awards jest międzynarodowym konkursem dla certyfikowanych firm z branży meblarskiej organizowanym przez Forest Stewardship Council.

W tegorocznej edycji wydarzenia udział mogą wziąć firmy z aż 20 europejskich krajów, w tym z Polski! Po raz pierwszy zgłosić mogą się również detaliczni sprzedawcy mebli z etykietą FSC! Zwycięzcy zostaną wyłonieni jesienią, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Mediolanie, w której to udział wezmą najważniejsi interesariusze FSC.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 8 września br., za pośrednictwem strony internetowej fscfurnitureawards.org, gdzie uzyskać można również więcej informacji. Aby wziąć udział w konkursie konieczne jest posiadanie ważnej licencji FSC oraz udokumentowanie sprzedaży co najmniej jednego produktu z etykietą FSC.

Rywalizacja przewiduje trzy kategorie: Zaangażowanie, Marka, Komunikacja. W każdej z nich nagrodzony zostanie jeden producent i jeden sprzedawca detaliczny. Dodatkowe kategorie to: Producent roku – dla mebli zewnętrznych i wewnętrznych oraz Sprzedawca roku.

FSC jest najbardziej zaufanym na świecie rozwiązaniem w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej. Konkurs FSC Furniture Awards ma na celu promowanie firm, które wspierają odpowiedzialne zarządzanie lasami. Wyróżnienie gwarantuje dużą rozpoznawalność na rynku europejskim, a nawet globalnym!

Zachęcamy Państwa do udziału! W ubiegłej edycji, pierwszej – europejskiej, na podium znalazła się polska firma Melaco Sp. z o. o. z Nowej Soli, certyfikowana przez Control Union!

 

Więcej: Melaco certyfikowane przez Control Union na podium FSC® Furniture Awards!

Zobacz także: